دبیرخانه هیأت عالی گزینش

همایش مجازی هیات عالی گزینش و هیات‌های مرکزی تابعه دی‌ماه 1399

همایش مجازی هیات عالی گزینش و هیات‌های مرکزی تابعه دی‌ماه 1399

همایش سالیانه دبیران هیئت های مرکزی و اعضای هیئت مرکزی گزینش کشور با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور و بصورت مجازی برگزار شد .


به گزارش روابط عمومی هیأت عالی گزینش ، در ابتدای این نشست که با هدف ، بررسی و ​تبیین سیاستهای گزینش برگزار شد،  معاون رئیس جمهور  و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در سخنانی بر اصلاح ساختار گزینش  کرد . 
آقای انصاری با اشاره به فرمان تاریخی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران برای اعضای هیئت‌های گزینش  گفت : در این فرمان تأکید شد میزان حال فعلی افراد است و باید از تجسس در احوال شخصی افراد اجتناب شود . 
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور افزود :​ از زمان صدور این فرمان تا کنون  فعالیتهای گزینش شاهد فراز و نشیب زیادی بوده است و بر همین اساس 
به نظر می‌رسد  تغییرات مناسب باید به صورت جدی در دستور کار دبیرخانه هیئت عالی قرار بگیرد تا بزودی شاهد یک تغییر و به‌روزآوری جدی در معیارهای مورد عمل گزینش باشیم.
معاون رئیس‌جمهور ،  آموزش مستمر گزینش‌گران متناسب با بازنگری در روش‌های انجام کار را اقدامی مهم‌تر از اصلاح ساختارها دانست و افزود: از امر آموزش در گزینش نمی‌توان غافل شد چون تغییرات در مسائل سیاسی، فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی روز که به صورت روزمره شاهد آن‌ها هستیم اقتضای این را می‌کند که گزینش‌گران ما هم به لحاظ آشنایی با مسائل مبتلابه گزینش به‌روز شوند و بخش عمده‌ای از این به‌روزشدن با برنامه‌های آموزش اتفاق می‌افتد.
سرپرست دبیرخانه هیأت عالی گزینش  کشور  نیز در سخنانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره اینکه مدیران ، گزینش را به چشم رقیب و مانع نگاه نکنند ، گفت :  در دوره جدید این موضوع همواره مدنظر قرار گرفته است و در این راستا برنامه های مختلف آموزشی و توجیجی برای مدیران گزینش در سراسر کشور برگزار شده است . آقای شهبازی تعامل سازنده و دوسویه مردم و مدیران در دستگاههای دولتی را مهم ارزیابی کرد و افزود :  هرچه این تعامل بیشتر باشد ، نتایج آن نیز برای کشور مناسب تر خواهد بود . 
وی ارتقاء سامانه ارتباط هیئت عالی گزینش با مردم و بویژه کارکنان دستگاههای مختلف را امری مهم دانست و گفت : در این راستا مقرر شده است تا با استفاده از توان داخلی و زیرساختهای موجود ، این سامانه اصلاح و تقویت شود .
در ادامه این جلسه ، معاون دبیرخانه هیئت عالی گزینش از افزایش دوره های آموزشی برای گزینشگران خبر داد .  
 صادقی اشتهاردی، با اشاره به عملکرد موفق گزینش گران در دوره جدید، بر انجام شایسته تکالیف مشخص شده در بررسی‌ صلاحیت‌های اخلاقی، سیاسی و اعتقادی افراد تاکید کرد.معاون توسعه مدیریت و منابع دبیرخانه هیئت عالی گزینش کشور گفت :  باید تکلیف خود درباره صلاحیت ‌های اخلاقی، سیاسی و اعتقادی را به نحو شایسته ای انجام دهیم و آنچه در انجام  تحقیق، مصاحبه و ارزیابی پرونده‌ها مهم است ، عمل به قانون و رعایت انصاف و عدالت است .
در  این نشست مجازی ، همچنین  تعدادی از  دبیران هیئت های مرکزی در گزارشی ، به ارائه عملکرد خوزه فعالیت  خود پرداختند .