دبیرخانه هیأت عالی گزینش

همایش گزینشگران وزارت نیرو به مناسبت پانزدهم دی ماه سالروز تشکیل گزینش

همایش گزینشگران وزارت نیرو به مناسبت پانزدهم دی ماه سالروز تشکیل گزینش

بمناسبت پانزدهم دیماه سالروز تشکیل گزینش بفرمان حضرت امام خمینی (ره) جلسه ای با حضور قائم مقام محترم وزیر نیرو، اعضای هیأت مرکزی، مدیران و اعضای هسته های گزینش صنعت آب و برق در تاریخ 13/10/96، درساختمان وزارت نیرو برگزار شد .


تاریخ انتشار : چهارشنبه 20 دی 1396 - 11:14

به گزارش روابط عمومی و به نقل از سایت هیأت مرکزی گزینش وزارت نیرو، در این جلسه پس از تلاوت قرآن، سرود ج .ا.ا و پخش کلیپ بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) دبیر هیأت مرکزی آقای مهندس نیک فر ضمن خیر مقدم به کلیه حضار، بخشی از فعالیتهای هیأت مرکزی را به سمع حاضرین رساندند.

ایشان عنوان کردند:در سال جاری حدود 11 هزار پرونده بررسی و صدور رأی شده که بخشی از این فعالیتها مربوط به آزمونهای استخدامی می باشد .این هیأت دارای  پنج هسته می باشد که فعالیتهای فوق را انجام می دهند – کمتر از 30 پست سازمانی در تمامی هسته های گزینش وجود دارد و در سایر استانها رابط گزینش بدون داشتن  پست سازمانی فعالیت می کند .

در ادامه برنامه جناب آقای مهندس محمودی  قائم مقام محترم وزیر نیرو به ایراد سخن پرداختند، ایشان ضمن گرامیداشت سالروز گزینش به فرمان حضرت امام خمینی (ره)  از دست اندر کاران گزینش صنعت آب و برق قدردانی و تشکر کردند و اظهار داشتند شما عزیزان عالمینی هستید که  چشم و گوش  سیستم و در واقع قضاتی هستید که قضاوتهای  خیلی ظریف و حساس را انجام می دهید.

ایشان فرمودندگزینش وزارت نیرو یکی از موفق ترین گزینشهاست به دلیل خروجی های آن، پیداست که گزینش ها با دقت، با حوصله،  با صبوری  و با حفظ حریم و حرمت آدمها انجام می گیرد .افرادی که در گزینش وزارت نیرو حضور دارند کسانی هستند که هم صنعت را می شناسند و هم با روحیه آدمها آشنا هستند و هم تخصص  دارند و بحمدا... سرآمد اخلاق حرفه ای هستند.ما در صنعتی کار می کنیم که حادثه پذیر  و در مواردی  مورد طمع دشمن است. تا زمانی که نیروها در داخل  دقیق اند، دل در گرو کار مردم دارند، اخلاق حرفه ای دارند و آدمهای معتقد و متعهدی هستند، دشمن امکان ضربه زدن به این عرصه را ندارد .

کار این وزارتخانه می تواند کار سایر وزارتخانه را تحت الشعاع قرار بدهد چون کار حاکمیتی در آن است و ابعاد تصدی گری در آن زیاد است، مطالعه منابع آب، انتقال برق، کیفیت آب از موارد مهم هستند و رضایت مردم هم جزء مسائل مهم برای کشور است .

درگزینش افراد علاوه بر سؤالات و پاسخ ها و سایر پیگیریها، به جوهره فرد هم نگاه کنیم اگر جوهره و اهلیت  کار را  دارند  ولی چند  سؤال را نتوانستند جواب بدهند به او فرصت بدهیم. کار گزینش سخت است، اما به نحو احسن انجام بدهید – نگاه پدرانه به داوطلبین داشته باشید .