دبیرخانه هیأت عالی گزینش

هر سازمانی؛ به اندازه ظرفیت درونی  نیروهای آن سازمان قابل توسعه است
رئیس سازمان بهزیستی کشور:

هر سازمانی؛ به اندازه ظرفیت درونی نیروهای آن سازمان قابل توسعه است

همایش علمی-آموزشی گزینشگران سازمانهای تابعه وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی به مناسبت فرا رسیدن سالروز تشکیل گزینش در سالن اجتماعات سازمان بهزیستی کشور برگزار گردید.


تاریخ انتشار : چهارشنبه 20 دی 1396 - 8:47

به گزارش روابط عمومی هیأت عالی گزینش و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور، این همایش با حضور «انوشیروان محسنی بندپی» معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور، «جمشید تقی زاده» معاون امور حقوقی و پارلمانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی ،سردار «علی فضلی» جانشین فرمانده سازمان بسیج مستضعفین، «اسدالله وطنی» دبیر هیأت عالی گزینش کشور و جمعی از کارشناسان و گزینشگران سازمان های تابعه وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی برگزار گردید.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در این همایش؛ مهمترین معیارهای گزینش نیرو در سازمان بهزیستی را پایبندی به اصول، عدالت محوری، اخلاق مداری و استفاده از دانش تخصصی برشمرد و افزود: از آن جا که  هر سازمانی به اندازه ظرفیت درونی نیروهای آن سازمان قابل توسعه است؛تعیین و ارزیابی نیروهای سازمانی باید بر اساس معیارهای مطلوب صورت گیرد.

در ادامه همایش معاون امور حقوقی و پارلمانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نقش حساس و حیاتی مجموعه گزینش یک سازمان در امر توسعه سازمان ها را یادآور شد و گفت:گزینش یک نهاد و سیستم در حقیقت چشم و گوش آن سازمان است که باید به ابزارهای جدید مجهز شود و با نگاه نوین و استراتژیک تشخیص نخبگان و استعدادهای برتر را در رأس فعالیت های خود قرار دهد.

همچنین جانشین فرمانده سازمان بسیج مستضعفین ؛مجاهدت و مأموریت نیروهای سازمان بهزیستی را به مجاهدت رزمندگان اسلام در عملیات کربلای 5 تشبیه کرد و افزود:خرسندی شما در این است که بخشی از آسیب های اجتماع را درمان کنید و کاهش دهید و این توفیق کمی نیست که به محرومان -و ضعفایی که بعد از خداوند بزرگ، شما را قیّم خودشان می دانند خدمت کنید.

دبیر هیأت عالی گزینش کشور نیز در این همایش گفت:حضرت امام(ره) ویژگی هایی همچون صالح بودن، تعهد داشتن، عاقل بودن و عدم مسامحه را برای گزینشگران مد نظر داشتند تا  با بهره گیری از این صفات بر انتخاب اصلح تمرکز کنند.

وطنی در پایان یادآور شد: معیارها و شاخص های استاندارد جهت ارزیابی اخلاقی، اجتماعی و سیاسی افراد در دستورالعمل ها آورده شده است و فراتر از آن نباید ملاک تصمیم گیری قرارگیرد.البته هیأت عالی گزینش همواره پذیرای  نظرات و پیشنهادات همکاران، در تکمیل و یا اصلاح دستورالعمل ها و روشها خواهد بود.

گفتنی است، فرمان حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل ستاد گزینش کشور، در15 دی ماه سال 1361 در 6 ماده تنظیم و صادر شده است.