دبیرخانه هیأت عالی گزینش

پایداری و ثبات جامعه در گرو وجود قانون و مجریان خوب
دبیر هیات عالی گزینش ریاست جمهوری در مراسم گرامیداشت روز گزینش:

پایداری و ثبات جامعه در گرو وجود قانون و مجریان خوب

دبیر هیات عالی گزینش ریاست جمهوری پایداری و ثبات جامعه را در گرو وجود قانون و مجریان خوب بیان کرد و راه رسیدن به این هدف والا را احراز صلاحیت دانست.


تاریخ انتشار : دوشنبه 18 دی 1396 - 17:11

به گزارش روابط عمومی و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، آقای وطنی؛ دبیر هیات عالی گزینش کل کشور در مراسم گرامیداشت روز گزینش گفت: وقتی از گزینش سخن به میان می آید دو نوع حق مورد نظر است یکی  حق و مصلحت دولت و دیگری حق فرد.

وی با اشاره به اینکه دیدگاههای ایدیولوژیک در طول تاریخ بر روی این دو محور شکل گرفته اند، تبیین کرد: دیدگاههای کمونیستی همه حق را در مالکیت دولت می دانستند و برای فرد حقی قائل نبودند و دیدگاههای لیبرالیستی  تمام حق  را متعلق به  فرد می دانستند در حالی که  دین اسلام که دین  اعتدال و میانه روی  است هم حق دولت و هم حق فرد را به شکل برابر مورد توجه قرار می دهد.

آقای وطنی پایداری و ثبات جامعه را در گرو وجود قانون و مجریان  خوب دانست  و راه رسیدن به این هدف والا را احراز صلاحیت خواند.

وی افزود: احراز صلاحیت به صورت مکرر در قران کریم مورد تاکید قرار گرفته است به طوری که والاترین جایگاه صلاحیت مختص پیامبران است و آن ویژگی عصمت و دوری از گناه است.

دبیر هیات عالی گزینش ریاست جمهوری ادامه داد: حاکمیت زمین با انسانهای صاحب صلاحیت است و حفظ نظام معطوف به این است که انسانهای صاحب اهلیت و شایسته انتخاب شوند.

وی با بیان اینکه باید محور کار گزینش، انتخاب افراد شایسته و معتقد به نظام جمهوری اسلامی باشد، تصریح کرد: اگر افراد خوب و شایسته در مجموعه وجود داشته باشند، همه چیز به خوبی و درستی پیش خواهد رفت و کارها سهل‌تر می‌شود.

در ادامه جلسه مهندس پژوهش جهرمی ؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس از گزینش به عنوان یکی از نیازهای اصلی سیستم اداری یاد کرد و گفت: انتخاب افراد صالح هدف اصلی تاسیس گزینش در سازمان های دولتی است.

وی گزینش را امر عقلی و شرعی است؛ عقلی بدین دلیل که عقل حکم می کند از انسانهای شایسته، توانمند و صلاحیت شغلی استفاده شود و از لحاظ شرعی هم بسیاری از احادیث و روایات دلالت بر این دارد که بر انتخاب اشخاص صالح تاکید شده است که برجسته ترین آن در روایات در منشور امام علی (ع) به مالک اشتر نخعی به انحاء مختلف به این موضوع اشاره می کنند که از انسانهای متدین، مومن، شایسته و صالح استفاده شود.

مهندس پژوهش جهرمی ابراز داشت: بعد از انقلاب اسلامی هسته های گزینش خوب عمل کرده و نهایت دقت و حساسیت به کار گیری افراد و نیروهای توانمند و تمام توان خود را معطوف کردند تا بتوانند انسانهای اصلح و شایسته را برای مناصب دولتی گزینش و معرفی کنند و وارد سیستم اداری و اجرایی کشور کنند.

 وی به اهمیت کار گزینشگران اشاره کرد و  ابراز داشت: باید تلاش کنند تا بدون حب و بغض و گرایش‌های خاصی که ممکن است وجود داشته باشد، شخص صالح و شایسته برای جذب در سیستم اداری و خدمت به مردم انتخاب شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس تصریح کرد: در انجام گزینش و تحقیق افراد، باید رازداری و مسائل اخلاقی و اجتماعی مورد توجه قرار گیرد و بر لحاظ شدن ملاک‌های تقدم و انتخاب اصلح درگزینش کارکنان توجه ویژه شود.

سید عباس اسدی زاده؛ مدیر هسته گزینش استانداری فارس نیز گفت: وظائف و ماموریت گزینش، انتخاب افراد شایسته و معتقد به نظام جمهوری اسلامی است که این رویکرد درفرآیند و ضوابط حاکم برگزینش به صراحت بیان شده است بااین نگاه اگر افراد متعهد، متخصص و شایسته در مجموعه نهادهای دولتی جذب و استخدام شود، بازخورد مثبت آن به نظام اجتماعی و خدماتی اداری برمی گردد

وی اضافه کرد: داوطلبین و افراد اگر بنابر ضوابط و شرایط قانونی حاکم بر گزینش جذب و استخدام شوند، گزینشگران و متولیان آن به وظیفه خود جامعه عمل پوشاندندکه مقام معظم رهبری به این مناسبت فرمودند:گزینش بایدهوشمندانه،عالمانه و دقیق باشد که این رهنمود و فرامین هم در احکام مدیران هسته و هم درسیاستهای گزینش ابلاغ می شود.

و همچنین به شورای هم اندیشی هسته های گزینش دستگاها اشاره کرد که با تدبیر هیات عالی و هیات مرکزی به محوریت استانداری ابلاغ و در دستور کار می باشد که اهم هدف شورای اندیشی استفاده از تجربیات،امکانات و هم افزائی بین دستگاهی است و اصلاح موازی کاری در بعضی از موارد فرآیند گزینش است.

در پایان مراسم سالروزگزینش از گزینشگران، محققین، نمایندگان گزینش استانداری، مدیران و اعضا گزینش هسته های  دستگاهای اجرایی با اهدا لوح، تقدیر بعمل آمد.